MediaTek Dimensity 8550 3DMark benchmark puanı
MediaTek Dimensity 8550, yaklaşık 12554 puanlık bir 3DMark Benchmark puanına sahiptir ve bu da onu MediaTek Dimensity 8500 (bu testte 12366 puan almıştır) gibi rakiplerinin önüne geçirmektedir. Bu test Oppo Reno 16 ve Oppo Reno 16 akıllı telefonları üzerinde yapılmıştır. MediaTek Dimensity 8550, 8 çekirdek, 3.4 GHz saat hızı, Mali-G720 MC GPU ve 16 GB bellek desteğine sahip güçlü bir işlemcidir. CPU, 4 nm teknolojisi ile üretilirken 1 x Cortex-A725 3.4GHz + 3 x Cortex-A725 3.2GHz + 4 x Cortex-A725 2.2GHz mimarisine dayanıyor ve 10 TDP'ye sahip. Yerleşik modem 5170 Mb/sn'ye kadar Indirme hızları destekliyor. Diğer çiplere karşı nasıl performans gösterdiğini görmek istediğinizi biliyoruz, bu nedenle performans sonuçlarını kendiniz karşılaştırabilmeniz için aşağıya bir sayfa bıraktık.
MediaTek Dimensity 8550'in 3DMark Benchmark puanı nedir??
Özellikler
| model | MediaTek Dimensity 8550 |
|---|---|
| Çıkış Tarihi | 05/07/2026 |
| CPU mimarisi | 1 x Cortex-A725 3.4GHz + 3 x Cortex-A725 3.2GHz + 4 x Cortex-A725 2.2GHz |
| Çekirdek Sayısı | 8 |
| Sıklık | 3.4 GHz |
| Teknik süreç | 4 nm |
| Grafik işlem birimi (video yongası / GPU) | Mali-G720 MC |
| TDP | 10 |
| Bellek | 16 GB |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 5170 Mb/sn |