MediaTek Dimensity 8550: specificaties, telefoonlijst, benchmarks and gaming prestaties
De MediaTek Dimensity 8550 is een 3.4 GHz-GHz kloksnelheid processor met 8 kernen die gebruik maakt van de 1 x Cortex-A725 3.4GHz + 3 x Cortex-A725 3.2GHz + 4 x Cortex-A725 2.2GHz architectuur. De GPU is Mali-G720 MC en de CPU ondersteunt tot 16 GB geheugen. De releasedatum is 05/07/2026. Hij maakt gebruik van 4 nm technologie, dus heeft hij goede specificaties met een TDP van 10. De gegevensoverdrachtsnelheid is tot 5170 Mbps dankzij de ingebouwde modem. MediaTek Dimensity 8550 presteert beter dan MediaTek Dimensity 8500 in benchmarktests, waardoor hij qua prestaties gelijk is aan Apple A18 Pro. Smartphones die de chip gebruiken zijn onder andere de Oppo Reno 16 en Oppo Reno 16. Meer details kunt u zien in het specificatieblad hieronder.
Specificaties
| Model | MediaTek Dimensity 8550 |
|---|---|
| Releasedatum | 05/07/2026 |
| CPU-architectuur | 1 x Cortex-A725 3.4GHz + 3 x Cortex-A725 3.2GHz + 4 x Cortex-A725 2.2GHz |
| CPU cores | 8 |
| CPU snelheid | 3.4 GHz |
| Technisch proces | 4 nm |
| Grafische processor (GPU) | Mali-G720 MC |
| TDP | 10 |
| Geheugencapaciteit | 16 GB |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 5170 Mbps |
De beste telefoons met MediaTek Dimensity 8550 in 2026:
- Oppo Reno 16
- Bekijk hier onze smartphones aangedreven door de MediaTek Dimensity 8550 en hun prijzen en specificaties.
MediaTek Dimensity 8550 gaming prestatietest
De Mali-G720 MC GPU in de MediaTek Dimensity 8550 biedt goede prestaties voor gaming, met een gemiddelde snelheid van 60 tot 120 fps. Hier zijn de snelheidstests en benchmarks voor de gerecenseerde games zoals PUBG en Genshin Impact.
| Gaming prestatietest | MediaTek Dimensity 8550 |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 120 fps |
| PUBG: New State | 120 fps |
| Call of Duty: Mobile | 120 fps |
| Fortnite | 90 fps |
| Genshin Impact | 60 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 120 fps |
MediaTek Dimensity 8550 CPU Prestaties - Benchmarks en Testresultaten
De MediaTek Dimensity 8550 heeft een Antutu benchmark score van rond de 2022764 punten, GeekBench test score 7208 / 2027, en 3Dmark ranking van 12554 . Deze zijn te danken aan de Mali-G720 MC GPU.
| Benchmark | MediaTek Dimensity 8550 |
|---|---|
| Antutu | 2022764 |
| Geekbench | 7208/2027 |
| 3DMark | 12554 |
Antutu
De MediaTek Dimensity 8550 heeft een benchmarkscore van rond de 2022764 punten, wat beter is dan de MediaTek Dimensity 8500 (1989372 punten) en lager dan de Apple A18 Pro (2044939 punten). Om de prestaties van deze chip te testen en deze resultaten te verkrijgen, hebben we telefoons met de Mali-G720 MC GPU gebruikt, zoals de Oppo Reno 16 en de Oppo Reno 16. Zie in de tabel hieronder hoe hij zich verhoudt tot andere CPU's.
Geekbench
De MediaTek Dimensity 8550 CPU scoort ongeveer 7208 / 2027 op Geekbench benchmarktests, wat betekent dat hij beter scoort dan de MediaTek Dimensity 8500 (7177 / 2011 punten) maar lager dan de Apple A18 (7755 / 3017 punten). We hebben telefoons met een Mali-G720 MC GPU zoals Oppo Reno 16 en Oppo Reno 16 gebruikt om de prestaties van deze chip te testen. Zie in de tabel hieronder hoe hij zich verhoudt.
3DMark
De MediaTek Dimensity 8550 heeft een benchmark score van 12554 punten op 3DMark Benchmark. Hij presteert beter dan de MediaTek Dimensity 8500 (12366 punten) en slechter dan de Apple A17 Pro (12658 punten). We hebben deze chip getest in telefoons met een Mali-G720 MC GPU zoals de Oppo Reno 16 en de Oppo Reno 16. Bekijk in de tabel hieronder hoe deze zich verhoudt tot andere CPU's.