HiSilicon Kirin 9030 Pro İncelemesi: özellikleri, telefonlar, benchmarklar ve oyun performansı
HiSilicon Kirin 9030 Pro, 1x 2.75GHz Taishan Big + 4x 2.27GHz Taishan Mid + 4x 1.72GHz Taishan Little Mimari kullanan 2.75 GHz, 8 çekirdekli bir mobil işlemcidir. Grafik işlemci (GPU), 16 GB'a kadar belleği destekleyen Maleoon 935'dur. Yayın tarihi 11/25/2025. 5 nm teknolojisi kullanılarak üretilmiştir, bu nedenle 10'lık bir Termal Tasarım Gücü (TDP) ile iyi özelliklere sahiptir. Dahili modem sayesinde 3500 Mb/sn'ye kadar bağlantı hızına erişebilir. HiSilicon Kirin 9030 Pro, benchmark testlerinde Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 cpu'dan daha iyi performans göstermektedir ve bu da Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 ile eşit performansta olmasını sağlamakradır. Çipi kullanan akıllı telefonlar arasında Huawei Pura X Max ve Huawei Pura X Max bulunuyor. Daha fazla ayrıntıyı aşağıdaki veri sayfasında görebilirsiniz.
Özellikler
| model | HiSilicon Kirin 9030 Pro |
|---|---|
| Çıkış Tarihi | 11/25/2025 |
| CPU mimarisi | 1x 2.75GHz Taishan Big + 4x 2.27GHz Taishan Mid + 4x 1.72GHz Taishan Little |
| Çekirdek Sayısı | 8 |
| Sıklık | 2.75 GHz |
| Teknik süreç | 5 nm |
| Grafik işlem birimi (video yongası / GPU) | Maleoon 935 |
| TDP | 10 |
| Bellek | 16 GB |
| Features | Balong 6000 |
| Upload Speed | 3500 Mb/sn |
İşte 2026'deki en iyi HiSilicon Kirin 9030 Pro telefonlarının listesi.
HiSilicon Kirin 9030 Pro Oyun Performansi Sıralaması
Maleoon 935 grafik işlemci (GPU), HiSilicon Kirin 9030 Pro'deki oyun performansından sorumludur ve 60 ila 120 fps arasında iyi bir sonuç gösterir. İşte PUBG ve Genshin Impact gibi gözden geçirilmiş oyunlar için hız testleri ve benchmarks.
| Oyun testi | HiSilicon Kirin 9030 Pro |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 120 fps |
| PUBG: New State | 120 fps |
| Call of Duty: Mobile | 120 fps |
| Fortnite | 60 fps |
| Genshin Impact | 60 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 120 fps |
HiSilicon Kirin 9030 Pro Benchmarks ve Sıralamaları
HiSilicon Kirin 9030 Pro, Antutu puanı 2099856, GeekBench'te 5808 / 1677 ve 3DMark'ta puanlık bir benchmark sahiptir. Performansi Maleoon 935 grafik işlemci (GPU) kaynaklanmaktadır.
| Benchmark | HiSilicon Kirin 9030 Pro |
|---|---|
| Antutu | 2099856 |
| Geekbench | 5808/1677 |
| 3DMark |
Antutu
Geekbench
HiSilicon Kirin 9030 Pro CPU, yaklaşık 5808 / 1677 puanlık bir Geekbench benchmark puanına sahiptir. Bu da puanının Apple A17 Pro'den (5806 / 2076 puan) daha yüksek, ancak MediaTek Dimensity 9300'dan (6244 / 2622 puan) daha düşük olduğu anlamına geliyor. Bu işlemcinin performansını test etmek ve bu sonuçları elde etmek için Huawei Pura X Max ve Huawei Pura X Max gibi Maleoon 935 grafik işlemcisine (GPU) sahip telefonları kullandık. Aşağıdaki tabloda karşılaştırmaları görebilirsiniz.