Recenze HiSilicon Kirin 9030 Pro: specifikace, telefonní seznam, benchmarky a herní výkon
HiSilicon Kirin 9030 Pro je 2.75 GHz 8jádrový procesor využívající architekturu 1x 2.75GHz Taishan Big + 4x 2.27GHz Taishan Mid + 4x 1.72GHz Taishan Little. GPU je Maleoon 935, který podporuje až 16 GB paměti. Bylo oznámeno 11/25/2025. Vyrábí se technologií 5 nm, má tedy dobré specifikace, s TDP 10. Díky vestavěnému modemu má rychlost připojení až 3500 Mbps. HiSilicon Kirin 9030 Pro funguje lépe než procesor Apple A18 Pro v benchmarkových testech, čímž se výkonově vyrovná Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4. Mezi chytré telefony, které čip využívají, patří Huawei Pura X Max a Huawei Pura X Max. Další podrobnosti můžete vidět v datovém listu níže.
Specifikace a parametry
| Model | HiSilicon Kirin 9030 Pro |
|---|---|
| Datum vydání | 11/25/2025 |
| Systém na čipu | 1x 2.75GHz Taishan Big + 4x 2.27GHz Taishan Mid + 4x 1.72GHz Taishan Little |
| Počet jader procesoru | 8 |
| Frekvence procesoru | 2.75 GHz |
| Výrobní technologie | 5 nm |
| Grafický procesor (GPU) | Maleoon 935 |
| TDP | 10 |
| Paměť | 16 GB |
| Features | Balong 6000 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Zde je seznam nejlepších HiSilicon Kirin 9030 Pro v roce 2026
- Huawei Pura X Max
- Podívejte se na seznam všech telefonů se HiSilicon Kirin 9030 Pro s cenami a specifikacemi zde
Test herního výkonu HiSilicon Kirin 9030 Pro
Za herní výkon v HiSilicon Kirin 9030 Pro odpovídá GPU Maleoon 935 a vykazuje výsledek od 60 do 120 fps. Zde jsou testy rychlosti a benchmarky pro recenzované hry jako PUBG a Genshin Impact.
| Herní test | HiSilicon Kirin 9030 Pro |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 120 fps |
| PUBG: New State | 120 fps |
| Call of Duty: Mobile | 120 fps |
| Fortnite | 60 fps |
| Genshin Impact | 60 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 120 fps |
Benchmarky a hodnocení HiSilicon Kirin 9030 Pro
HiSilicon Kirin 9030 Pro má benchmarkové skóre Antutu kolem 2099856 bodů, skóre testu GeekBench 5808 / 1677 a hodnocení 3Dmark . Výkon je dán GPU Maleoon 935.
| Benchmark | HiSilicon Kirin 9030 Pro |
|---|---|
| Antutu | 2099856 |
| Geekbench | 5808/1677 |
| 3DMark |
Antutu
HiSilicon Kirin 9030 Pro má srovnávací skóre Antutu přibližně 2099856 bodů, což je vyšší hodnocení než Apple A18 Pro (2044939 bodů) a nižší než Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 (2099894 bodů). K otestování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Huawei Pura X Max s GPU Maleoon 935 a Huawei Pura X Max. Podívejte se na srovnání s ostatními procesory v tabulce níže.
Geekbench
CPU HiSilicon Kirin 9030 Pro má v benchmarku Geekbench celkové skóre přibližně 5808 / 1677 bodů, což znamená, že se řadí výše než Apple A17 Pro (5806 / 2076), ale níže než MediaTek Dimensity 9300 (6244 / 2622). K testování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Huawei Pura X Max s GPU Maleoon 935 a Huawei Pura X Max Podívejte se, jak se to srovnává v tabulce níže.
3DMark
HiSilicon Kirin 9030 Pro má benchmarkové skóre bodů na 3DMark Benchmark. Funguje lépe než HiSilicon Kirin 9030S (0 bodů) a horší než Google Tensor G4 (0 bodů). Testovali jsme tento čip v telefonech, jako je Huawei Pura X Max s GPU Maleoon 935 a Huawei Pura X Max. Podívejte se na srovnání s jinými CPU v tabulce níže.