Recenze MediaTek Dimensity 7500: specifikace, telefonní seznam, benchmarky a herní výkon
MediaTek Dimensity 7500 je 2.6 GHz 8jádrový procesor využívající architekturu 4 x ARM C1 Pro 2.6GHz + 4 x ARM C1 Nano 2.1GHz. GPU je Mali G625 MC, který podporuje až 16 GB paměti. Bylo oznámeno 05/25/2026. Vyrábí se technologií 4 nm, má tedy dobré specifikace, s TDP 7. Díky vestavěnému modemu má rychlost připojení až 1700 Mbps. MediaTek Dimensity 7500 funguje lépe než procesor Google Tensor G2 v benchmarkových testech, čímž se výkonově vyrovná Samsung Exynos 1580. Mezi chytré telefony, které čip využívají, patří Vivo S60 Vitality Edition a Vivo S60 Vitality Edition. Další podrobnosti můžete vidět v datovém listu níže.
Specifikace a parametry
| Model | MediaTek Dimensity 7500 |
|---|---|
| Datum vydání | 05/25/2026 |
| Systém na čipu | 4 x ARM C1 Pro 2.6GHz + 4 x ARM C1 Nano 2.1GHz |
| Počet jader procesoru | 8 |
| Frekvence procesoru | 2.6 GHz |
| Výrobní technologie | 4 nm |
| Grafický procesor (GPU) | Mali G625 MC |
| TDP | 7 |
| Paměť | 16 GB |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 1700 Mbps |
Zde je seznam nejlepších MediaTek Dimensity 7500 v roce 2026
- Vivo S60 Vitality Edition
- Podívejte se na seznam všech telefonů se MediaTek Dimensity 7500 s cenami a specifikacemi zde
Test herního výkonu MediaTek Dimensity 7500
Za herní výkon v MediaTek Dimensity 7500 odpovídá GPU Mali G625 MC a vykazuje výsledek od 44 do 120 fps. Zde jsou testy rychlosti a benchmarky pro recenzované hry jako PUBG a Genshin Impact.
| Herní test | MediaTek Dimensity 7500 |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 120 fps |
| PUBG: New State | 60 fps |
| Call of Duty: Mobile | 90 fps |
| Fortnite | 44 fps |
| Genshin Impact | 60 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 120 fps |
Benchmarky a hodnocení MediaTek Dimensity 7500
MediaTek Dimensity 7500 má benchmarkové skóre Antutu kolem 833733 bodů, skóre testu GeekBench 3328 / 1165 a hodnocení 3Dmark 4001 . Výkon je dán GPU Mali G625 MC.
| Benchmark | MediaTek Dimensity 7500 |
|---|---|
| Antutu | 833733 |
| Geekbench | 3328/1165 |
| 3DMark | 4001 |
Antutu
MediaTek Dimensity 7500 má srovnávací skóre Antutu přibližně 833733 bodů, což je vyšší hodnocení než Google Tensor G2 (808794 bodů) a nižší než Samsung Exynos 1580 (840993 bodů). K otestování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Vivo S60 Vitality Edition s GPU Mali G625 MC a Vivo S60 Vitality Edition. Podívejte se na srovnání s ostatními procesory v tabulce níže.
Geekbench
CPU MediaTek Dimensity 7500 má v benchmarku Geekbench celkové skóre přibližně 3328 / 1165 bodů, což znamená, že se řadí výše než Google Tensor G2 (3315 / 1087), ale níže než MediaTek Dimensity 7000 (3458 / 967). K testování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Vivo S60 Vitality Edition s GPU Mali G625 MC a Vivo S60 Vitality Edition Podívejte se, jak se to srovnává v tabulce níže.
3DMark
MediaTek Dimensity 7500 má benchmarkové skóre 4001 bodů na 3DMark Benchmark. Funguje lépe než MediaTek Dimensity 1100 (3980 bodů) a horší než MediaTek Dimensity 1200 (4178 bodů). Testovali jsme tento čip v telefonech, jako je Vivo S60 Vitality Edition s GPU Mali G625 MC a Vivo S60 Vitality Edition. Podívejte se na srovnání s jinými CPU v tabulce níže.