Recenze Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5: specifikace, telefonní seznam, benchmarky a herní výkon
Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 je 2.9 GHz 8jádrový procesor využívající architekturu 1x 2.9GHz Cortex-A720 + 3x 2.6GHz Cortex-A720 + 4x 1.8GHz Cortex-A510. GPU je Adreno 810, který podporuje až 16 GB paměti. Bylo oznámeno 06/20/2026. Vyrábí se technologií 4 nm, má tedy dobré specifikace, s TDP 8. Díky vestavěnému modemu má rychlost připojení až 1600 Mbps. Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 funguje lépe než procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 v benchmarkových testech, čímž se výkonově vyrovná MediaTek Dimensity 9000. Mezi chytré telefony, které čip využívají, patří Realme 17 Pro Plus a Realme 17 Pro Plus. Další podrobnosti můžete vidět v datovém listu níže.
Specifikace a parametry
| Model | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 |
|---|---|
| Datum vydání | 06/20/2026 |
| Systém na čipu | 1x 2.9GHz Cortex-A720 + 3x 2.6GHz Cortex-A720 + 4x 1.8GHz Cortex-A510 |
| Počet jader procesoru | 8 |
| Frekvence procesoru | 2.9 GHz |
| Výrobní technologie | 4 nm |
| Grafický procesor (GPU) | Adreno 810 |
| TDP | 8 |
| Paměť | 16 GB |
| Features | Snapdragon X62 5G |
| Upload Speed | 1600 Mbps |
Zde je seznam nejlepších Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 v roce 2026
- Realme 17 Pro Plus
- Podívejte se na seznam všech telefonů se Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 s cenami a specifikacemi zde
Test herního výkonu Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5
Za herní výkon v Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 odpovídá GPU Adreno 810 a vykazuje výsledek od 38 do 120 fps. Zde jsou testy rychlosti a benchmarky pro recenzované hry jako PUBG a Genshin Impact.
| Herní test | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 120 fps |
| PUBG: New State | 90 fps |
| Call of Duty: Mobile | 90 fps |
| Fortnite | 38 fps |
| Genshin Impact | 60 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 120 fps |
Benchmarky a hodnocení Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5
Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 má benchmarkové skóre Antutu kolem 1039959 bodů, skóre testu GeekBench 3541 / 1288 a hodnocení 3Dmark 3557 . Výkon je dán GPU Adreno 810.
| Benchmark | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 |
|---|---|
| Antutu | 1039959 |
| Geekbench | 3541/1288 |
| 3DMark | 3557 |
Antutu
Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 má srovnávací skóre Antutu přibližně 1039959 bodů, což je vyšší hodnocení než Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (1034833 bodů) a nižší než MediaTek Dimensity 9000 (1054884 bodů). K otestování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Realme 17 Pro Plus s GPU Adreno 810 a Realme 17 Pro Plus. Podívejte se na srovnání s ostatními procesory v tabulce níže.
Geekbench
CPU Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 má v benchmarku Geekbench celkové skóre přibližně 3541 / 1288 bodů, což znamená, že se řadí výše než Samsung Exynos 1480 (3533 / 1176), ale níže než Qualcomm Snapdragon 870 (3579 / 1044). K testování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Realme 17 Pro Plus s GPU Adreno 810 a Realme 17 Pro Plus Podívejte se, jak se to srovnává v tabulce níže.
3DMark
Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5 má benchmarkové skóre 3557 bodů na 3DMark Benchmark. Funguje lépe než MediaTek Dimensity 7300+ (3478 bodů) a horší než MediaTek Dimensity 7400 (3557 bodů). Testovali jsme tento čip v telefonech, jako je Realme 17 Pro Plus s GPU Adreno 810 a Realme 17 Pro Plus. Podívejte se na srovnání s jinými CPU v tabulce níže.