Infinix Hot 70 Pro poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick Infinix Hot 70 Pro resultatet 487894 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på Infinix Hot 70 Pro
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Infinix Hot 70 Pro släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Infinix Hot 70 Pro :
Antutu benchmark rankning
Honor 60 SE 8/128Gb
6.67 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 900 / 8Gb / 128GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4800mAh
2794.54kr
$301.98
OUKITEL WP55 Pro
6.58 tum (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 16Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 11000mAh
2260.21kr
$244.24
OUKITEL WP61 Ultra 5G
6.8 tum (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 12Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 20000mAh
3933.72kr
$425.08
Oppo Reno 9 5G
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
3156.01kr
$341.04
OUKITEL WP62 8/256Gb
6.58 tum (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM6 / 11000mAh
2021.27kr
$218.42
Kommande
Kommande
2538.67kr
$274.33
Doogee V30 5G
6.58 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 900 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 10800mAh
2768.63kr
$299.18
Huawei P50E 8/256GB
6.5 tum (2700x1224) Böjt glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4100mAh
4662.48kr
$503.83
Huawei P50E 8/128GB
6.5 tum (2700x1224) Böjt glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 128GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4100mAh
4102.61kr
$443.33
OUKITEL WP60 12/256Gb
7.2 tum (1560x720) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM6 / 10000mAh
2333.60kr
$252.17
- Varumärke: Infinix
- Produkt: Hot 70 Pro
- Vikt:
- Höjd, bredd, djup:
- Operativ system: Android 17
- Diagonal storlek (metrisk): 6.78 tum
- Skärmupplösning: 2720x1224
- RAM-minne: 6Gb
- Inbyggt minne (ROM): 128GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 7025
- Batteri: 5500mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 17 |
| Geekbench-riktmärke | 2438 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Infinix - Visa alla Infinix-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 1045 (Single Core) |
| Produkt | Hot 70 Pro |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 487894. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2720x1224 - Fler modeller med 2720x1224-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3.3 mm |
| Skärm-till-kropp | 87 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.78 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 6 x ARM Cortex-A55 2GHz |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Dimensity 7025 - Fler modeller med Dimensity 7025 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 04/10/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.5 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 6 nm |
| Minne | 16 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | IMG BXM-8-256 |
| GPU-frekvens | 950 Mhz |
| GPU-kärnor | 8 |
| TDP | 8 W |
| Features | MediaTek 5G Modem |
| Upload Speed | 1250 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 6 Gb - Fler modeller med 6 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 128 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöd för kort upp till 2 TB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 13 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) |
| Typ | 4G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5500 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Material | Plast |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Inbyggd frontkamera , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz |